Kas 16, 2016
32 Views
0 0

6 Adımda Mimarın Kullandığı Programlar ve Yüzüklerin Efendisi İlişkisi

Written by

Programlar ve Yüzüklerin Efendisi İlişkisi

Mimarlık okuyan her talebe bilir ki kullandığı programların hissettirdiği duygular vardır. kah ağlatır kah güldürür. aralarından bazıları vardır ki evlat olsa sevilmez bazıları vardır da ki ana kucağı benzer biçimde sıcak ve şevkat doludur.bu bölümde  mimarın duygularını  hoparlörün ses konsoluna çeviren programların yüzüklerin efendisindeki ırklarla ilişkilerini inceleyeceğiz. iyi eğlenceler….

1. Büyücüler- üç boyutlu Max

Bilene ermiş gözüyle bakılmış olduğu bir programdır. tamamen öğrenmek aylarınızı hatta yıllarınızı alır .o şekilde ki max biliyorum söylediğinde ortamda bir ağırlığınız olur.ölümsüzlük şerbetini içmiş yaşamın sırrını çözmüş benzer biçimde hissedersiniz.

2.Autocad- İnsan Irkı

Mimarı mimar icra eden programlardan biridir. hatta zalimin zulmü var ise mimarın autocad i vardır hesabı…. etrafınızın projelerle çevrildiği o buhranlı günlerde gene de autocad inizle dimdik ayakta durursunuz… büyük üstad Aragornunda söylediği benzer biçimde ” but it’s not this day….. this day WE FIGHT!!!!!!!!!! ”

3.Photoshop- Elfler

Projeye büyülü bir dokunuştur. o ”sinirli sopa ” projeye dokunduğu vakit bambaşka bir hal alır. Hata projesini fotoşokladıktan sonrasında o projenin kendine ilişik olup olmadığı mevzusunda endişeye düşenlerimiz bile vardır. kısacası ” o şekilde helm’s deep te acayip acayip savaşı beklersin fakat elfler erişince de bi sırıtırsın o şekilde”

4.Netcad-Cüceler

Kullanan mimar pek görülmez fakat netcad le yapılmış araziyle çalışan adama z koordinatları yumruk sıktırır. kısaca cüceler benzer biçimde kendine müslümandır.

5.SketchUp- Rohanlılar

O şekilde önemsemezsin,küçümsersin, adı geçtiğinde bi Nur Yerlitaş bakışı atarsın fakat işin düştüğünde Minastirith önlerine desteğe gelen rohirrim ordusu benzer biçimde yaşam kurtarmış olur… iyi davranın dost şu programa!!!!

6. Revit- Hobbitler

Verdiği renderlar ile yeni yeni popüler olan bir programdır. o şekilde ” duyuyoruz ” dersin fakat o acayip halinde ne sırlar gizlidir.  o yüzüğü mount doom a götürür doğrusu…..

BONUS: Proje Jürisi- 9’lar

Zorludurlar. Geçmek için bir elf kızının (Photoshop) eli değmesi lazımdır.
Not: Diğeri 2 si sigara içmeye… pardon…yüzüğü aramaya çıktı…..
Article Tags:
Article Categories:
Listeler
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: