May 11, 2016
23 Views
0 0

Beş Kıtadan 120 Tasarımcı İstanbul’da Bir Araya Gelecek

Written by

Özyeğin Üniversitesi’nin merkezi Atlanta’da bulunan Design Communication Association ile birlikte düzenlediği Uluslararası Tasarım Konferansı, beş kıtadan ve onlarca farklı ülkeden 120 katılımcıyı İstanbul’da buluşturacak.

Çekmeköy Kampüsü’nde 11-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Inclusiveness in Design (Tasarımda Kapsayıcılık) temalı uluslararası konferans, tasarımın dünyadaki usta isimlerini İstanbul’da bir araya getirirken, önemli konukların yapacağı birbirinden farklı sunumların yanı sıra çalıştay ve atölye çalışmalarına sahne olacak.

Eş başkanlığını M. Saleh Uddin ve Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr.Murat Şahin’in üstlendiği Design Communication Association European Conference’ta; Mimar Öğretim Üyesi Prof. F. Ching ile serbest el çizim, mekan dizimi, parametrik tasarım araçları ile yaratıcı kodlama, transcorporeal, ekolojik tasarım simülasyonu, mimari animasyonda hareketli çevreler, mevcut çevrelerin sinematik manipülasyonu başlıklı 7 adet çalıştay yer alacak.

Ayrıca mimarlar Melike Altınışık, Selçuk Avcı ve Kerem Yazgan’ın konuşmacı olacakları, moderatörlüğünü Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Prof. Dr. Süha Özkan’ın yapacağı Türk Mimarlar Forumu da gerçekleştirilecek.

Article Categories:
Etkinlik · Haber
Ezgi ÖZGENTÜRK
http://www.mimarlar.org/@ezgi

Eskiz meraklısı, aynı zamanda uyurgezer..Mimarlık dünyasına dair önemli sektörel gelişmeleri kendi yorumuyla okuyucularına sunuyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: