May 28, 2016
25 Views
0 0

‘Beton Uygulamaları Kent Mobilyası Sergisi’ düzenlendi

Written by

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Yeşil Mimarlar Topluluğu koordinatörlüğünde ‘Reaktif Pudra Betonu-Wash Beton Uygulamaları Kent Mobilyası Sergisi’ düzenlendi.

Peyzaj Mimarlığı Bölümü ile Mimarlık Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu 11 grubun yaptığı çalışmaların sergilendiği açılışa, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslı Korkut, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat Özyavuz, Doç. Dr. Tuğba Kiper ile Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Liflerle güçlendirilmiş, çok düşük su, çimento oranına sahip, silis dumanı, süper akışkanlaştırıcı ince öğütülmüş kum içeren yüksek dayanıklı kompozit bir malzeme olan Reaktif Pudra Betonundan ve Wash Betondan şehir bankları, su yolu, bisiklet parkı, stopark gibi yapılar ortaya koyan öğrencilerin yaptığı çalışmalar katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.
Sergide grupların yaptığı uygulamaların yapım aşamalarını gösteren kısa videonun izlenilmesinin ardından katkılarından dolayı Sağlamtaş Prefabrik Genel Müdürü Celal Çelik ile Öğretim Görevlisi Ahmet Bal’a teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

Article Categories:
Etkinlik · Haber
Pınar BETTEN
http://www.archizula.com

Sanat tarihine ilgi duyan Pınar, kitap sever, hayvansever aynı zamanda archizula'da mimar - tasarımcılar için faydalı şeyler paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: