Ara 21, 2016
16 Views
0 0

Bir Lastikten En Fazla Ne Yapılabilir Dedirten 19 Ev Dekorasyon Önerisi

Written by

Otomobil lastiğini en fazla yakıp ısınmak için kullanan milletiz. Aslına bakarsak değerlendirilesi şeyler lastikler. Eski otomobil lastiğini bu ne iğrenç diye atmadan iki kere düşünmenizi sağlayacak bu tasarımları yapmak fazlaca kolay üstelik!

Eğer benim arabam bile yok sen neyden bahsediyorsun diyorsanız, otomobil tamircilerinin olduğu bölgelerde oldukça sayıda eski kullanılmayan lastik vardır onlardan alabilirsiniz.

Eski lastiklerin evde yarattığı değişime inanamayacaksınız.

1. Küçük dostlarımıza yer bölelim.

Küçük dostlarımızın evde yatacak yere gereksinimleri olduğu bir gerçek. Sadece pet shop’larda dünyanın parasını verdiğiniz o dayanıksız evcil hayvan yuvalarından sıkıldıysanız işte tam da aradığınız şey eski bir lastik.

Söylediğim benzer biçimde fazlaca ucuza ya da bedavaya bulabileceğiniz lastikleri küçük dokunuşlarla bir yuvaya dönüştürebilirsiniz. Küçük dostunuzun büyüklüğü bakımından bir lastik bulun ve iyice sudan geçirin. Peşinden kurutun ve istediğiniz bir renge boyayın. Lastiğin kaymaması için altına küçük keçeler yapıştırın. İşte bu kadar kolay!

2. Halat/sepet/bambu hepsi hem doğallık hem sıcak bir hava katar.

Eski lastiği çay masası haline getirmek sandığınızdan fazlaca daha kolay. Naturel ürünler bambu/halat vs benzer biçimde evinize ısı katan ürünlerdir.

Orta sehpa yapmak için; birazcık bambu ya da halat alın ve büyükçe bir lastiği sarın. Peşinden iki tane kontraplak alın ve lastik boyutunda kati/kestirin. Konraplakların birine yapı marketlerden bulabileceğiniz ayaklardan takının. Ötekini de şekildeki benzer biçimde halat ile sarmaya devam edin.

3. Otantik görüntüler için aydınlatmalara başvurun.

Evin aydınlatması en mühim dekorasyonlardan biri. Bu sefer birazcık fazla el becerisine gereksinim duyabilirsiniz. Fakat emin olun görüntüsü bir mükemmel oluyor.

Orta boyutlarda aldığınız lastiğe ilk olarak beyaz bir kalem yardımı ile istediğiniz deseni çizin, peşinden delgeç yardımıyla deseni oyarak işleyin. İçerisine küçük spot lambalardan koyup tavana asabilirsiniz.

4. Bisiklet eskidiyse lastiği size kalsın!

Eski bisikletinizin selesinden, lastiğine bir fazlaca dekorasyon fikrinde kullanabilirsiniz. Bence bilhassa yazlık evinizin girişine uygun olacak bu aynayı yapmak oldukça kolay.

Camcıda, bisiklet lastiğinize uygun ölçülerde ayna kesmesini isteyin. Lastiği iyice yıkayıp kuruttuktan sonrasında, istediğiniz renge boyayın ve aynayı içine oturtun. Daha süslü bir  ayna için; lastik kısmına değişik rozetler takabilir ya da kurdele ile süsleyebilirsiniz.

5. Çiçekleri yersiz yurtsuz bırakmayalım.

Eve ısı katacak bir başka tavsiye daha. İster eve ister bahçeye isterseniz de balkonunuza uygun bir saksı elde etmek fazlaca kolay. Bilhassa yazlık evlerde ya da balkonlarda tercih edilen hasır/bambu mobilyaların tam bir tamamlayıcısı olacak.

İstediğiniz boyuttaki lastiği iyice sudan geçirin ve çevresini halat ile kaplayın. Altına uygun boyutlarda kontraplak yerleştirin ve yapı marketlerden bulabileceğiniz ayakları takının.

6. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan bahar renginizi seçmek olsun.

Yaz bile hemen hemen bazı şehirlere gelmemiş olsa da siz içinizi açacak renkler ile baharı eve taşıyabilirsiniz.

İki tane aynı boyuttaki lastiği ister aynı renge ister değişik renklere boyayın. üstüne lastiklerden daha büyük olacak şekilde cam kestirin. İşte masanız hazır! Lastiklerin ortasında kalan boşluğa isterseniz, renkli ip yumakları, taşlar, çiçekler doldurabilirsiniz.

7. Benim hoparlör iyi değil abi yaa!

Bilhassa misafiriniz olduğu vakit hoparlör büyük gereksinim. Fakat eve eşya alınırken akla gelmeyenlerden. Hem oldukça pahalı olan hoparlör için işte size olağan dışı bir tasarım.

Eski bir lastiği modifiye ederek hoparlöre dönüştürebilirsiniz.

8. Çocukluğun en güzel resmi!

Çocukken lastik salıncakta sallananlaaar  Bir otomobil lastiğinin kim bilir en sempatik hali salıncak halidir. Birkaç kanca ve renkli halat ile çocuğunuza salıncak yapabilirsiniz.

9. Ikimiz de lastik bir tane fakat çocuk iki?!

Ikimiz de tek lastik var diyenlere süper bir fikrim var! Lastiği ikiye keserek iki tane salıncak elde edebilirsiniz.

10. Bahçenizi renklendirmenin en şekerli hali.

Bahçenizi renklendirmenin en şekerli hali.

Bahçenizi renklendirmenin en şekerli hali.

Lastik kara kuru iğrenç bir şey! Diyenler bir lastiğin olabilecek en şeker halini görebilirler. Yalnız iki değişik boyuttaki lastik ve bir bıçak ile bu hale getirilen lastikleri, istediğiniz benzer biçimde boyayıp süsleyebilirsiniz.

Lastiğin üst tarafını keserken ellerinize dikkat etmelisiniz.

11. Kum havuzu için parka gitmeye ne gerek var?

Evinizin bahçesine ya da balkonuna küçük bir kum havuzu yapabilirsiniz. Hem evladınız eğlenceden yoksun kalmaz hem de gözünüzün önünde olur.

Dev gibi terk edilmiş bir tır lastiğini ilk olarak iyice sudan geçirin. Peşinden çocuğunuzla beraber boyayın. Lastiğin kenarlarını çocuğunuzun canını acıtmaması için; bir tane köpük makarnayı şekildeki benzer biçimde kati ve lastiğin çevresine yapıştırın. İçerisine kum doldurun işte hazır!

12. Yerden tutum için saksılar havaya!

Balkonunuzda ya da bahçenizde yer sıkıntısı çekiyorsanız saksıları ağaçlara ya da duvara asabilirsiniz.

Lastikten yapacağınız saksılarda hem saksıya para vermemiş olacaksınız hem de istediğiniz renkte ve şekilde dekore edebileceksiniz.

13. Evde en fazlaca ne kaybolur? Heralde şemsiye!

O şemsiye her güneşli günde ayak altında her yağmurlu günde cehennemin dibindedir. İşte bu sıkıntıya bir deva olacak hem de bedavaya ev dekorasyonuna destek olacak şey lastik!

Lastiğinizin çeşitli bölgelerine şemsiyenin sığabileceği delikler açın. Deliklerin içine pet şişeden keseceğiniz parçaları yerleştirip sabitleyin.

14. Armut puftan daha rahat olduğuna inanırım.

Evet evin/balkonun/bahçenin bir köşesini şenlendirmek pek mümkün. Lastikleri isterseniz rengarenk isterseniz tek renk boyayın. Peşinden üstlerini bir kontraplak ile kapatın. Ölçüye gore pofuduk minderler yapın ya da atın. İşte hazır!

15. Geri dönüşüm mühim.

Evinizin önüne ya da bahçenize geri dönüşüm çöpleri yapın. Lastikleri değişik renklere boyayıp üst üste dizin, içlerine büyükçe bir çöp poşeti koyun. Hangi rengin ne için bulunduğunu ihmal etmeyin (:

16. Miniklere küçük oyuncaklar

Evet her an parka gidemeyebilirsiniz fakat ufacık da olsa parkı eve taşıyabilirsiniz. Küçük bir lastiği ikiye kati ve uzun ince bir tahta parçasıyla birleştirin. İki tarafına tutacak tahta parçaları ilave edin. Çocuğunuzla beraber istediğiniz renklerde boyayın.

17. Fazladan varda küçük bir oturma grubu bile hazırlayabilirsiniz.

Şu şekilde salaş hafta sonu serinliğini doyasıya yaşamak için tam size gore bir oturma grubu.

Lastikleri her zamanki benzer biçimde boyayın. Masa için mantar panodan bir parça kati. Tabureler için ise lastiklerin üstüne kontraplak koyun ve aynı seviyede minderler alın ya da kendi keyfinize gore yapın.

18. Ya da lastikleri heba etmeyip bir sürü tabure yapabilirsiniz.

Bu sefer yapacağınız tek değişilik lastikleri altına da birer kontraplak koyup taburelerin ayaklarını takmak olacak.

19. Vee son olarak abartıp koltuk bile yapabilirsiniz!

Evet evet bildiğiniz koltuk. Yapılışı uğraştırıcı fakat evinize değişik bir hava katacağı kati.

3 tane büyük 8 tane ufak lastik ihtiyacınız olanlar. 6 tane ufak lastiği yere 2’şerli gruplar halinde dizin, üstlerine kontraplak ile destek yapın. Kalan lastiklerden 1 tane büyük ve 2 tane ufak lastiği koltuğun sırtı olacak şekilde yerdeki 6 lastikle birleştirin. İç kısımlarına kontrplak yerleştirin. Kalan 2 büyük lastiği ise kol kısımlarına koyun. Koltuğun oturma kısmını pamuk ve elyafla doldurup şekildeki benzer biçimde bir kumaş ile kapatın. Kumaşı lastiğe raptiye ya da zımba ile tutturabilirsiniz.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Ev Dekorasyon
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: