May 10, 2016
28 Views
0 0

Bakü New Power Station Projesiyle Finale Kaldılar

Written by

Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık Firmasının ”Bakü New Power Station” projesi, Aga Khan 2016 Mimarlık Ödüllerinde 70’e yakın ülke ve 400’e yakın mimari proje arasından son 19 projeye kalması  Ülkemiz Mimarlık sektörü için büyük gurur verici.

Mimarlık haberleri ve sektörel gelişmeleri artık takip etmek daha kolay..Sadece günde en az bir defa archizula’yı ziyaret ederek gelişmeleri özet ve orjinal yorumlarla takip edebilirsiniz.

Dünya çapında saygın mühendis ve mimarların final projelerine yapacakları teknik inceleme gezisinin ardından ödülü alan proje ve tasarımcıları ödüllendirilecek.

Aga Khan Mimarlık Ödüllerinin farklı öne çıkan diğer özelliği ise projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Belediye, Uygulama ekibi ile diğer aktörleri de ödüllendiriyor olması.

Geçtiğimiz yıl 20 ‘ye yakın çeşitli çaplarda yarışmalardan ödüllerle dönen mimarlarımız ciddi anlamda takdiri hak ediyor.

Projelerimizin aktüaliteden geride kalmaması, Dünya trendlerini okuyabilen bir yapıya sahip olması nedeniyle ayrı bir gurur yaşıyoruz doğrusu.

Ama insan ülkemizde yapılacak – geliştirilecek projelerin de ödül almasını istiyor ve bu eksiklik konusunda içlenmiyor da değil doğrusu..

 

Article Categories:
Haber
Pınar BETTEN
http://www.archizula.com

Sanat tarihine ilgi duyan Pınar, kitap sever, hayvansever aynı zamanda archizula'da mimar - tasarımcılar için faydalı şeyler paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: