Ara 22, 2016
9 Views
0 0

Evinizin Havasını Şıp Diye Değiştirecek 15 Havalı Dekorasyon Önerisi

Written by

Evin dekorasyonunu değişiklik yapmak daima zor olmaz. Yalnız gözümüzde büyüttüğümüz için bizlere zor gelir. Aslına bakarsak küçük değişimlerle evi değişiklik yapmak oldukça kolaydır!

1. Tebeşir tahtası ile eski günlere geri dönebiliriz!

Tebeşirli tahta her odanın havasını yumuşatan etkenlerdendir. Sözgelişi mutfaktaki kolonlardan birinin bir kısmını tebeşirli tahta boyası ile boyayıp üstüne günlük ihtiyacınız olan şeyleri ya da günlük hatırlanması gerekenleri yazabilirsiniz.

2. Şarap mantarlarını çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz

Bilhassa karışan kolyeleri düzene sokmak için size ihtiyaç duyulan şeylerden biri şişe mantarları. Mantarları değişik renklere boyayarak bir çitanın üstüne yapıştırın ve duvara asın. Hem değişik bir dekor hem de kolyelerinizin derli toplu durma garantisi olacaktır.

3. Küçük dokunuşlar fazlaca şeye niçin olabilir!

Evimizdeki saksıları değiştirebilir ya da parlak renklere boyayabilirsiniz.

4. Komidininiz yok diye üzülmeyin!

Evimizdeki eski sehpaları tekrardan değerlendirmek aslına bakarsak oldukça kolay! Tek yapmanız ihtiyaç duyulan sehpanızı ikiye kesip istediğiniz renge boyamak sonradan yatağınızın başucuna sabitleyerek komidin olarak kullanabilirsiniz.

5. Tüylü tüylü bir lambaya ne dersiniz?

Evin aydınlatması en pahalı olanlardan biri. Bu sefer aydınlatmayı kendiniz yapabilirsiniz. Fotoğraftaki benzer biçimde türlü bir avize/lamba evinizin havasını derhal değiştirecek cinsten!

6. Duvarlar boş kalmamalı!

Havalı evlerin bir öteki adımı da duvarlarda güzel şeylerin olmasıdır. Istediğiniz bir fotoğrafı A0 kağıda bastırıp tablo haline getirebilirsiniz.

7. Evimizdeki raflar boş kalmasın derseniz…

Evde öylece basit eski duran raflarınızı da canlandırabilirsiniz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan uygun fiyata alabileceğiniz metaller bu tarz şeyleri rafların altına koyup odanızı renklendirebilirsiniz.

8. Yatak başlığınız yoksa perdeler desteğe koşar!

Perde kumaşı ya da istediğiniz kumaşları metal süslü bir çubuğa asarak değişik bir hava yaratabilirsiniz. Üstelik bu sayede odanız daha geniş gözükecektir!

9. Aynanız sandığınızdan daha havalı olabilir!

Bilhassa girişteki aynayı değişiklik yapmak isterseniz artık kullanmadığınız CD’lerinizi değerlendirebilirsiniz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan dış çerçevesine kırık CD parçalarını yapıştırmak.

10. Dev gibi harfler daima güzel bir seçenektir!

Evinizin havasını değiştirebilmek için ilk yapmanız ihtiyaç duyulan mottonuzu belirten bir kelime bulmanız. Sonraki adım ise fazlaca kolay, straforlardan harfleri kesip süsleyerek asabilirsiniz.

11. Evde masa yoksa biz yaparız!

Evet kim bilir en minnoş düşünce bu. Eğer evde masanız yoksa o vakit kendiniz yapabilirsiniz. Şablonlarla duvara bir sehpa deseni çıkarıp üstüne bir sunta koyarak sehpa efekti verebilirsiniz.

12. Okuma köşesi hem rahat hem sessiz olmalı…

Eğer yalnız yaşıyorsanız kendiniz için muhteşem bir köşe yapabilirsiniz. Kafanızı boşaltmak ve rahat rahat kitap okumak için bir cibinlik ve birkaç rahat yastık işinizi görecektir.

Eğer çocuklarınız var ise bu düşünce onların kitap okuma alışkanlığını da pozitif olarak etkileyecektir.

13. Kapıdaki paspasın böylesine kullanışlı olacağını düşünmezdiniz!

Kapıdaki paspasların desenleri güzeldir fakat hiçbir yerde kullanılmazlar. İşte bu algıyı yıkıyoruz. Suntalara ya da mukavvalara kapıdaki paspasın izini çıkararak kendi sanat eserlerinizi yaratabilirsiniz.

14. Evimizdeki odaları belirlemeye ne dersiniz?

Tıpkı sokaktaki benzer biçimde evde kimin odası bulunduğunu misafirlere belli edebilirsiniz. Küçük levhalara istediğiniz komiklikleri yazmak evinize keyifli bir hava katacaktır.

15. Raflar yoksa çerçeveler var!

Eski çerçeveleri kolayca raf yapabilirsiniz. Böylelikle basit olmayan raflarınızla evinize değişik bir hava katmış olacaksınız!

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ev Dekorasyon
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: