Ara 1, 2016
40 Views
0 0

Cenup ABD’nın ilk elektrikli otomobili: Sero Electric

Written by

Karbondioksit salınımının yükselmesi sebebiyle meydana gelen küresel ısınma her geçen gün tesirini artırmaya devam ederken, teknoloji yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Cenup ABD’da ilk kez Sero Electric adlı elektrikli bir otomobil üretildi.

Sputnik’e konuşan projenin lideri Pablo Naya “Sero Electric 12 pesoluk (79 sent) bir maliyetle 100 kilometre gidebiliyor. Basit otomobiller ise aynı mesafe için 200 peso (12.98 dolar) maliyet gerektiriyor. Bu bağlamda vasıta yalnızca ekolojik anlamda değil, ekonomik anlamda da yararlı” dedi.

ARACIN ÖZELLİKLERİ NELER?

İki kişilik olarak tasarlanan Sera Electric, bataryaları olmadan 350 kilogram ağırlığında. Üç modeli bulunan aracın tutarları ise 12 bin ilâ 15 bin dolar içinde değişiyor. Naya’ya nazaran, otomobilin 70 kilometre kadar bir mesafeyi gidebilecek kadar şarj olabilmesi için de büyük şarj istasyonları değil, basit prizler kafi olabiliyor.

 

Article Categories:
Teknoloji
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: