Eki 16, 2016
33 Views
0 0

Hayranlık uyandırıcı bir mimari türü; Minimalist evler!

Written by

Minimalist evlere olan ilgim ileride bu alanda yapmak istediğim çalışmaları göz önünde bulundurduğumda beni heyecanlandırıyor ve fırsat buldukça bu konuyla ilgili webte gezinmeyi çok seviyorum.

Bu yazımda yine birkaç zaman önce yaptığım gezintilerden birinde masaüstümde arşivlediğim ve archizula’da incelerim dediğim bir tasarımı sizlerle paylaşmak istedim.

Tasarıma ait detaylardan öne çıkan ve oldukça hoşuma giden şeyleri sizlerle paylaşayım o halde..

tiny-house

Öncelikle planı incelediğimizde zemin katta ana cümle kapısından içeri girdiğimizde sol kısımda banyo- wc hacminin bir arada olduğu alan dikkat çekmekte.Hemen karşısında kiler- eşya odası gibi bir bölme yer alıyor.

Biraz daha ilerlediğimizde ise gömme dolap, boş bir kiler odası gibi bir hacim göze çarpıyor.Hemen karşısında da mutfak nişi kendini gösteriyor.

Oturma – yemek yeme fonksiyonlarının aynı boşlukta bulunduğu zemin kattaki kısım, tatlı ve kullanışlı bir terasa açılıyor.

Üst kata sadece 60 cm civarlarında olduğunu tahmin ettiğim bir genişlikte merdiven ile çıkılıyor.

Yatak odasının bulunduğu üst kat, galeri boşluğu şeklinde bir alana bakıyor.

Ülkemizde kendine pek şans verilmeyen, çoğunlukla alt gelir grubu insanların mecburiyetten tercih ettiği bu konseptin çok uzak olmayan bir gelecekte herşeyiyle kendine yeten , sürdürülebilir enerji kullanımıyla taşınabilir olanlarını girişimcilerimiz ne zaman hayata geçirecek diye sabırsızlıkla bekliyorum doğrusu.

:Peki minimal yapılar için sizin düşünceleriniz neler?

Article Categories:
Tasarım · Teknoloji
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: