Kas 25, 2016
42 Views
0 0

Liderliğin Mimarları

Written by

Liderliğin Mimarları

Vakıfbank’ın iki genç oyuncusu Bahar TOKSOY ve Christiane FÜRST’ü,birazcık mecazi olsa da en iyi bu şekilde betimleriz.Takımın orta oyuncuları,Vakıfbank’ın gene oldukça iddialı bulunduğunu söylüyorlar.

Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi’nde Vakıfbak,namağlup liderliğe terfi etti.Bu doludizgin ekibin en neşeli oyuncularından Bahar TOKSOY ve Christiane FÜRST,antrenman esnasında Smart Spor ekibinden Adnan PAŞAOĞLU’nun sorularını cevapladı.Türkiye Ligi’ni dünyanın en iyi liglerinden,Vakıfbank’ı ise en iyi takımlardan biri olarak nitelendiren TOKSOY ve FÜRST,orta oyuncu pozisyonunda mükemmel yaratıyorlar.Bu şekilde başarıya ulaşmış bir takımda oynarken,yurt dışına gitmeyi düşünmeyen oyuncular,hedeflerinden şaşmadan,her geçen gün ilerlemeye devam ediyorlar.

Liderliği ele geçirdiniz.Vakıfbank olarak şu anki durumunuzu iyi mi değerlendiriyorsunuz?

Bahar TOKSOY : Vakıfbank,daima için iddialı bir ekip.Bu,oldukça kati ve net!Gerek Türkiye’de gerek Avrupa’da bunu daha ilkin gösterdi ve kanıtladı.Bu yıl takımımız,birbiriyle top oynamayı oldukça seven bir ekip haline geldi.Şu an beraber çalıştığımız antrenörümüzle beşinci yılımıza girdik.Tamamımız ailemizden fazlaca,birbirimizi görüyoruz.Bu da oyunumuza yansıyor ve bununla beraber başarıyı getiriyor.Hedeflerimize bağlı kalaraki,istediklerimizi yaparak ilerliyoruz.

Vakıfbank şu anda yenilmez bir önder.Hangi ekibi,en dişli rakip olarak görüyorsunuz?

Christinane FÜRST : Bu yıl kuşkusuz Eczacıbaşı,en kuvvetli rakiplerimizden biri.Takıma pek oldukça yeni oyuncu katıldı.Bununla beraber en iyi oyuncularını da tutuyorlar.Antrenörleri Lorenzo MICELLI,mükemmel bir iş çıkartıyor.Galatasaray da geçen yıla gore daha iyi oynamaya başladı.Koçları Massimo BARBOLINI,takıma yeni bir nefes getirdi.Bu sefer,kendilerini kanıtlamak istiyorlar ve buna her geçen gün daha da fazlaca yaklaşıyorlar.

Vakıfbank’ta altıncı yalnız.Bu kadar uzun vakit takımda kalma sebebiniz nedir?

Bahar TOKSOY : Yeşilyurt’tan ayrılırken,önümde bir fazlaca seçenek vardı ve Vakıfbank’ı seçtim.Buraya geldiğim için fazlaca mutluyum.Şu sebeple yönetim,antrenörlerimin,menajerlerimin ve ekip dostlarım içinde hiçbir vakit yabancılık ya da güçlük çekmedim.Daima yanımda oldular.Bu da beni burada kalmaya teşvik etti.Gitmek hiçbir vakit aklımda olmadı.Hep sözleşme yeniledim.Fakat her oyuncu benzer biçimde zor dönemler de geçirdim.Fakat hiçbir vakit bu takımdan ayrılmayı düşünmedim.

Bu sizin İstanbul’daki üçüncü yılınız.Yabancı bir şehirdeki yaşama iyi mi ayak uydurdunuz?

Christiane FÜRST : İstanbul’da yaşamayı oldukça seviyorum.Benim için evimden ayrımsız.Bu yüzden de adapte olma süreci oldukça kolay geçti.

Ligin en iyi takımlarından birinde oynuyorsunuz.Genel olarak bakmış olduğunuzda iyi mi bir rekabet var?Ligin kalitesi için neler söyleyebilirsiniz?

Bahar TOKSOY : Şu anda kolay geçtiğini söyleyemem.Bu sebeple bence Avrupa’daki liglere bakarsak,Türkiye fazlaca kaliteli bir lig oldu.Bunun,gelen yabancı oyuncularla da fazlaca ilgisi var.Kalitenin artmasıyla beraber Türk oyuncular da bu seviyede oynamak için daha oldukça çabalamaya başladılar.Bu da bununla beraber Ulusal Ekip’ın başarısını getirdi.Kısacası her şey zincirleme gerçekleşti.Dünya geneline baktığımızda,Türkiye Ligi oldukça kaliteli.Bana hep şu suali soruyorlar :”Yurt dışına gitmeyi düşünüyor musun?” Türkiye’de bu kadar kaliteli bir lig varken,yurt dışına gitmek pek mantıklı gelmiyor.

Türkiye’den ilkin başka liglerde de oynadınız.Öteki liglerle karşılaştırdığınızda rekabet düzeyini iyi mi buluyorsunuz?

Christiane FÜRST : İtalya Ligi’ni oldukça sevmiştim.Performansları oldukça yüksek.Sağlam teknikleri var.Türkiye Ligi,bence son 5 senedir mükemmel performans sergiliyor.Türk oyuncular kadar oldukça fazla yabancı oyuncu var.Bu,ligi pozitif yönde etkiliyor.Pek oldukça takımın,her geçen gün daha iyiye gittiğini görüyoruz.Bence Türkiye Ligi,şu anda dünyanın en iyi liglerinden biri.

Burhan Felek,iki senenin peşinden Şampiyonlar Ligi 4’lü Finali’ne ev sahipliği meydana getirecek.Neler hissediyorsunuz?

Bahar TOKSOY : Son zamanlarda ev sahipleri kazanamadı.Bu yıl Galatasaray aldı,gene ümit ederim biz orada olacağız.Vakıfbank olarak oldukça iddialıyız.İki yıl önceki atmosferi yaşayacak olmak insanı heyecanlandırıyor.Keyifli olacağını düşünüyorum.Ümit ederim talih bizlerden yana olur.

Şampiyonlar Ligi 4’lü Finali maçı İstanbul’da.Kazanma şansınız yüksek,ne diyorsunuz?

Christiane FÜRST : Ilkin adım adım ilerlemeliyiz.Önümüzde uzun bir yol var ve oldukça yoğun bir halde antrenman yapmalıyız.Gerileme benzer biçimde bir lüksümüz yok,çalışmaya devam!

Ekip arkadaşlarınıza sizinle ilgili sorular sorduğumuzda iki kelime ön plana çıkıyor.Oje ve kelebek.Bizlere bunların öyküsünü anlatır mısınız?

Bahar TOKSOY : İki yıl öncesine kadar oje sürmezdim.Bigün deneyeyim dedim ve ortaya değişik şekiller çıktı.Şu anda ellerimi,ojesiz görmek beni rahatsız eder.Kelebek ise,başlangıcını hatırlamadığım,fazlaca fanatik olduğum ve sevdiğim bir canlı.O yüzden de bana uğur getirdiğini düşünüyorum.

Maç öncesi yaptığınız totemler doğru mu?

Bahar TOKSOY : Biz ekip olarak totemler ordusuyuz.Örneğin benim iki,üç senedir maça çıkarken taktığım tokalar aynıdır.Bir maçı kazandıysak,mühim maçlara o formayla çıkarız.Öteki kızların da bir sürü uğuru var.Örneğin Güldeniz,her maç öncesi odada radyo açar.Ben soyunma odasında hazırlanmam,evde hazırlanırım.Kısacası uğurlarımız saymakla bitmez.

Sizi gerek sahada,gerekse saha haricinde hep gülerken görüyoruz.Gülünç bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?

Bahar TOKSOY : İsterseniz okuyucular sizinle ilgili anımızı bilsinler.Adnan PAŞACIOĞLU’yla biz hep takışırız.Şu sebeple ekip dostum Güldeniz ÖNAL’la nişanında,kahvesine konan tuzu fazla kaçırdım.Bu vaka sonrasında hep,onun da bana latife yapmasını bekledim.Bir maç sonrasında röportaj için bana geldi.Daha öncesinde bana bu biçim bir latife yapmıştı.Canlı yayında olduğumuzu söylemiş oldu;fakat ben gene dalga geçiyor sandım.Ortalama bir 10 dakika bu durum devam etti.Meğerse hakikaten de canlı yayındaymışız.Bayağı eğlenmiştik.Herhalde izleyenler de eğlenmiştir.

Haberin Tamamı İçin: http://heryondenbilgiler.blogspot.com/20…

Article Categories:
Analiz · Listeler · Yarışma
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: