Nis 22, 2016
75 Views
0 0

Mimarlar Tasarıma Nasıl Başlar?

Written by

Aslında tasarımın ön aşamaları nelerdir? Sorusunun cevabını arayacağız bu yazıda.Nasıl bir başlık koyacağımıza karar veremediğimizden dolayı bu şekilde bir yorum yaptık.

Öncelikle tasarıma başlanacak yer ve mekan bilgileri temiz bir kağıda not edilir.Çizim standartları gözden geçirilerek çoğunlukla tercih edilen yöntem olan tek çizgi ile konsept belirlenir.Daha sonrasında ise bu tek çizgiler mekanları artık oluşmaya başladıktan sonra adım adım çift çizgiye dönüştürülür.İşte bu aşamada artık kullanıcıya sunulacak bir şablon haline gelmiştir bile.

Şimdi öyle bir konu ki oldukça derin mevzuları bünyesinde barındırıyor.Çoğu mimar günümüzde bilgisayar üzerinden tasarıma başlar.Bir çıkış noktası belirlerken bu çok zorlayıcı bir tasarım yöntemi olsa da bir kağıda eskizleyip bilgisayara geçme zahmetinden de kurtarıcı niteliktedir.

İlerleyen konularımızda tematik tasarımların üzerinde duracağız ve bir konu belirleyip hatta video ile mimari tasarım nasıl yapılır ı tartışacağız.

Şimdilik bu kadar.Bir dahaki yazıda görüşmek dileğiyle..

Article Categories:
Makale
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: