Eki 5, 2016
30 Views
0 0

Mimarlık haftası etkinlikleri gökten ne zaman inecek?

Written by

Uzun süren bir blogsuzluk ardından yayın hayatımıza yeniden kaldığımız yerden devam etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Mimarlık yayınlarını takip etmek ve dijital ortamda yaptığımız incelemelerin yorumlarını yayımlamak bize heyecan verdiği kadar size de veriyordur bundan hiç şüphemiz yok.

Mimarlık haftası etkinliklerinin kamu nezdinde mesleğimizi tanıtmak ve herkes için mimarlık mottosuna uygun şekilde yeniden revize edilmediği sürece saraylı mesleği olarak bilinmesi algısının zenginler için mimarlık algısıyla birleşmesi önlenmediği sürece pek ileri gidemeyeceğini iddia ediyoruz.

Lüks mekanlarda milyonluk kokteyller ve sürrealist eksende sanat sergileriyle kutlamaya alıştığımız mimarlık haftası etkinliklerinin bu yılki teması ne ilginç ki mülteciler, göçmenler ve evsizler için daha yaşanabilir bir dünya imiş..Ne kadar tezat!

Umarız mesleğimiz siyasi bir örgütsellikten uzaklaşarak halk nezdinde kamu için kamu yararı gözeten bir hale gelir.Maddesel tutkulardan vazgeçerek öznel hedefleri objektif yargılarla birleştiren mimarlardan olmak temennisiyle..

Article Categories:
Analiz · Yorum
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: