Kas 29, 2016
57 Views
0 0

Çağıl Mimarinin Yeni Eseri: Renault Coupe Corbusier

Written by

Fransız otomobil üreticisi Renault yeni coupe konseptini görücüye çıkardı. Coupe Corbusier adlı otomobil, 20’inci yüzyıl çağıl mimarisinin öncü adı Le Corbusier ‘e bir saygı duruşu durumunda.

Renault Coupe Corbusier, uzun burunlu basık ve geniş gövdesiyle ilk bakışta dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Sadeliğin ve estetiğin çarpıcı bir örneği olan otomobil cam kaplı tavanı, LED aydınlatmaları, dev gibi jantları ve bu jantları dolduran ve biçim değiştiren çamurluklarıyla göz dolduruyor.

Otomobilin ne uzunluk ölçüleri ne de iyi mi bir motordan güç almış olduğu bilinmiyor. Sadece mühim olan da burası değil aslına bakarsan. Renault, konseptinin tıpkı Le Corbusier’in eserleri benzer biçimde gelecek nesil otomobillerinde kullanılmak suretiyle tasarımcılara örnek olmasını istiyor. Bizlere de şimdilik bu mükemmel eserin fotoğraflarına bakmak düşüyor.

LOG

Article Categories:
Haber · Listeler · Tasarım
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: