Mar 25, 2016
95 Views
0 0

Sincan’a Central Park Gibi Bir Meydan Yapılacak

Written by

Son yıllarda büyük bir dönüşüm geçiren Sincan’da dev bir kent meydanı inşa edilecek. Tam 10 futbol sahası büyüklüğünde olacak meydanın ilçeye farklı bir hava kazandıracağını ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, meydan için merkezdeki spor salonu ve ilçe stadyumunun yıkılarak başka bir yerde yapılacağını ifade etti.

Arazi için 3 yıldır mücadele verdiklerini anlatan Tuna, meydanın ticari hiçbir alana sahip olmayacağını ifade etti.

Maliye, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi yürütülen çalışmalar neticesinde kent meydanı kararının alındığını anlatan Başkan Tuna, “3 yıldır uğraşıyoruz. Bakanları bile devreye soktuk. 90 dönümlük dev bir alana sahip olacak. Ankara’da böyle büyük bir meydan yok” dedi.

Şehir merkezindeki kapalı spor salonu ile stadyumun yıkılacağını ve yerine meydan yapılacağını dile getiren Tuna, “Spor Bakanımızla görüştük o da tamam dedi. Yerine yer gösterin, size yenisini yapalım dediler, biz de yerini ayarladık” diye konuştu.

Article Categories:
Haber
http://www.archizula.com

Mimarlık dünyasındaki gelişmeler ile sektörel haberlerin yorumlandığı, tasarımlar üzerine kritiklerin yapıldığı mimari blog.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: