Mar 13, 2016
305 Views
0 0

Türkiye’nin İlk Ve Tek Sosyal Mimarlık Ağı: Mimarlar.org

Written by

Özellikle dünya çapında popülaritesi ve niş alanı ile yıllardan beri yayın yapan archdaily, archilovers ve architizier gibi sanal mimarlık yayınları belki 10 yıla ulaşan geçmişleri ile Türk mimarlar için de uğrak yeri olmuştur.

Şimdi ise yerli bir girişim olan mimarlar.org‘tan bahsedeceğim.Mimarlar.org , alışılageldik sosyal ağ kullanma alışkanlıklarınız için tam anlamıyla kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Yerli bir girişim olması, mimarlık mesleği ve paralel meslek gruplarından kimseler ile öğrencileri hedeflemesi bakımından hem de freelance iş olanakları , staj imkanları yeni müşterilerle , meslektaşlarınızla tanışma fırsatları da sağlaması bakımından oldukça faydalı bir girişim olduğunu düşünüyorum.

Daha öncesinde isim vermemizde sanırım bir sakınca yok mimarihaber.com , mimarigaleri.com , mimarimedya.com gibi Türkiye’nin popüler mimarlık yayınlarını kurup yönettik.Sıfırdan başlamak biraz sıkıcı, biraz zor olsa da Türkiye internet kara sularında mimarlık yayınlarının mimarlar tarafından idare edilenlerinin artması, mesleğin internet üzerinde de bilinirliğinin , araştırılabilirliğinin yüksek olması, mimarlık gruplarından kimselerin sesi olması bakımından da çok önemli.

Mimarr.com yeni mimarlık blogu girişimimiz.Benimle beraber bu yola çıkan mimarimedya’daki arkadaşlarım ve hatta aile bireylerim şimdi mimarr.com için iyi dileklerini iletiyor.Henüz çok yeniyiz, ama geçmişten gelen bir deneyim ve aşk ile artık buradayız.Bizi tüm sosyal ağlarda destekleyin. 🙂

Bir mimarlık platformu oluşturmak , hemde sosyal ağ formuna sokmak Türkiye şartlarında oldukça masraflı ve desteksiz yapılamayacak şeyler (en azından bir mimarsanız:) ).Bu yüzden işin yazı, çizi kısmını mimarr.com’da toplayıp, sosyalleşme boyutunu mimarlar.org‘tan yürüteceğiz..

Biraz twitter , biraz tumblr ve belki birazda instagram karması bir görünüme sahip olsa da biz mimarlara hitap eden adı, kurgusu nedeniyle mimarlar.org gerçekten keşfedilmeyi bekliyor değerli dostlar.

Herşeyin mükemmel olduğundan bahsetmiyorum ama herşeyin niş bir kurgu (mimarlık odaklı) üzerine hayata geçirildiğini de mutlaka söylemeliyim.

Sizlerin desteğiyle bu yeni projelerimizde daha güzel günlere , daha sıkı bağlarla ve daha kaliteli işlerle gözlerimizi açacağız.

Bizi destekleyin..

::Yeni girişimlerimiz, mimarlar.org ve diğer işlerimiz hakkında sizin fikirleriniz ne?.Merak ettiğiniz noktaları yanıtlamak için bekliyoruz.

Article Categories:
Makale
http://www.dubidk.com

Archizula.com 'un kurucusu.Mimarlık mesleğine dair merak edilenleri kendi penceresinden yorumlayarak okuyuculara ulaştırıyor.Aynı zamanda kişisel blogunda da yazılar yazıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: