May 16, 2016
26 Views
0 0

Türkiye’nin ödüllü tasarıma sahip akademik binası

Written by

Eğitim dili İngilizce olan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), öğrencileri için oluşturduğu ve akıllı sınıfla donattığı yeni binası Yabancı Diller Yüksekokulu “Gümüş A’ Tasarım Ödülünü kazandı.

İtalya’da gerçekleştirilen ve uluslararası jürinin oy verdiği ‘A Tasarım’ Ödülleri ve Yarışması’nda yer alan İEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Binası, büyük jüri tarafından Mimarlık, Bina ve Strüktür Tasarımı Kategorisinde ödüllendirildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, yarışmanın en iyi tasarım çalışmalarının tanınması için yapıldığına dikkat çekerek, üniversitenin tasarımlarının uluslararası yarışmalarda başarılarla dönmesinde gurur duyduklarını söyledi.

Yabancı Diller Yüksekokulu’nun yabancı dil öğrenim sürecine yönelik hazırladığını kaydeden Başkan Demirtaş, “Binada tüm sınıflar, etkileşimli projeksiyon, all-in- one PC, mikrofon, akıllı tahta ile donatıldı. Şu an bin 112 öğrencimiz bu ödüllü binamızda eğitim alıyor. Binamız yapıldığında ödül alabileceğini söylemiştim ve bugün tasarım dünyasının en prestijli ödülünü alarak haklılığımızı ortaya çıkardı” dedi.

Article Categories:
Haber · Tasarım · Teknik
H.İbrahim MAYDA
http://www.archizula.com

Restorasyon bölümü mezunu olan İbrahim, archizula'da okuyucuları için restorasyon , tasarım haberlerini yorumluyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: