May 12, 2016
26 Views
0 0

Ünlü Mimarlar Heathrow Havalimanı Önerilerini Sundu

Written by

Heathrow Havalimanı’nın yeni bir pist inşaası da dahil büyütülmesi projesinde İngiliz hükümeti Temmuz ayında nihai kararını verecek.

Havalimanı için hazırlanan mimari projeler ise şimdiden heyecan yarattı.

Havalimanının büyütülmesi projesinde kamuoyu da ikiye ayrılmış durumda. Bir kesim yeni pistin çevre kirliliğini artıracağı gerekçesiyle şiddetle bu fikre karşı çıkarken, sağlayacağı ekonomik katkıyı düşünenler ise bunun çok yerinde bir karar olduğunu savunuyor.

Pistte Gece Uçuşları Yasaklanacak

Hükümetten yeni pist inşası için onay bekleyen Heathrow Havalimanı yönetimi de gece uçuşlarının yasaklanacağını ve pistin Avrupa’nın hava kalitesi kuralları standartlarını karşılayacağı garantisi verdi.

Yenilenecek meydan  gece 23.00-5.30 saatleri arası uçuşa kapalı olacak. Heathrow Havalimanı Komisyonu istenen 11 kriterin de yerine getirileceğini, çevre standartları açısından Avrupa Birliği limitlerini karşılamayan havayollarının uçuşuna izin verilmeyeceğini açıkladı.

heathrow -airport-designs

Tecrübeli Mimarlık Firmaları Projeler Hazırladı

Bu arada havalimanı yönetimin, dünyanın önde gelen mimarlık şirketleri Heathrow için hazırladığı bibirinden ilginç projeri kamuoyuyla paylaştı.

Geçtiğimiz ay yaşamını kaybeden Irak asıllı ünlü mimar Zaha Hadid, ülkenin en büyük mimarlık şirketlerinden HOK, 70 yıllık tecrübeye sahip Benoy ve Grimshaw şirketlerinin projeleri daha şimdiden heyacan yarattı.

Article Categories:
Haber · Tartışma · Tasarım
Pınar BETTEN
http://www.archizula.com

Sanat tarihine ilgi duyan Pınar, kitap sever, hayvansever aynı zamanda archizula'da mimar - tasarımcılar için faydalı şeyler paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: