May 26, 2016
25 Views
0 0

‘Yaşanabilir Mekanlar için Mimarlık’ konusu tartışıldı

Written by

Rigips Türkiye tarafından bu sene 4. defa gerçekleştirilen “Akılcı Bina Çözümleri Buluşmaları” mimarları Salt Galata’da bir araya getirdi.

Rigips’in binaların tasarımlarında fark yaratacak yeni sistem bileşenlerinin uzmanlar tarafından ele alındığı “Akılcı Özel Çözümler Toplantısı”nın ardından, Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Aydan Volkan, Murat Kader, Tuncer Çakmaklı ve Yakup Hazan’ın katılımlarıyla ve Prof. Dr. Figen Beyhan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde “Yaşanabilir Mekanlar için Mimarlık” konusu tartışıldı.

1464216077-d7b911

Panelde Kreatif Mimarlık kurucusu Mimar Aydan Volkan, İki Design Group kurucu ortağıYüksek Mimar Murat Kader, Tuncer Çakmaklı Architects kurucusu Yüksek Mimar Tuncer Çakmaklı ve Yakup Hazan Mimarlık kurucusu Yüksek Mimar Yakup Hazan ile mimarlık, değişen değerler ve beklentiler çerçevesinde mimarlıktan beklenilenler, binalardan beklenen performans ölçütleri ve yaşanabilir binalar için mimarların sorumlulukları hakkındaki konular masaya yatırıldı.

Panelin ardından gerçekleşen kokteyl ile “Akılcı Bina Çözümleri Buluşmaları” sona erdi.

Article Categories:
Etkinlik · Haber
Pınar BETTEN
http://www.archizula.com

Sanat tarihine ilgi duyan Pınar, kitap sever, hayvansever aynı zamanda archizula'da mimar - tasarımcılar için faydalı şeyler paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: